"Отрута - основні ліки, які вбивають хворобу і рятують життя."
Ральф Уолдо Емерсон.
У сучасній медицині для виробництва ліків використовуються переважно отрути кобри, гюрзи і гадюки. Зокрема, ряд зміїних отрут має властивість розслабляти м'язи і використовується для виготовлення знеболюючих мазей. Примітно, що отрута рідкісних видів змій користується величезним попитом у кримінальному світі, тому що не залишає практично ніяких слідів. Для цього існує професія - збирач зміїної отрути.
Цей рід діяльності аж ніяк не є простим. Зміїна отрута є досить ефективним ресурсом, який використовується у виробництві цілого ряду фармацевтичних продуктів. Саме тому ця професія є дуже важливим і сміливим видом діяльності, бо лікарні завжди потребують зміїної отрути. Фахівець проводить свій день наодинці з небезпечними зміями, вручну видавлюючи отруту з їхніх залоз. Незважаючи на великі заходи безпеки, інциденти відбуваються постійно.
Білл Хааст - відомий зміїлов, якого віднесли до Книги рекордів Гіннесса як людину, що пережила 172 укусів отруйних змій. Один з інцидентів привів до того, що Хааст втратив кілька пальців, а укус індійської кобри й зовсім мало не став для вченого фатальним. Він разом з вченими з Університету Майамі експериментував зі застосуванням зміїної отрути для лікування поліомієліту. Результати були обнадійливими, проте незабаром Джонас Солк придумав ефективну і безпечну вакцину проти цього захворювання.
Пристосування для полювання на змію досить прості - палиця з крюком на кінці і мішок, зсередини закріплений спеціальними пластинами, щоб змія не могла прокусити тканину. Також можуть використовуватися корнцанги - спеціальні щипці для захоплення змії. Уловлювачі змій зазвичай працюють в кирзових чоботях, деякі використовують гумові рукавички. Справа в тому, що змії, щоб впорснути отруту, необхідно прокусити шкіру і стиснути щелепи, а так як більшість видів не можуть прокусити щільну гуму, то не виникає необхідного тиску на ікла, і цінна для мисливця отрута не витрачається.
Немає коментарів:
Дописати коментар