Космонавт

"Герої безповітряного простору".
Автор невідомий.

    Професія космонавта загадкова, захоплююча та цікава, тож недарма багато дітей мріють в дорослому житті бути космонавтами. Тим паче, в час SpaceX та Ілона Маска, коли вивчення та освоєння космосу, як ніколи актуальне, а можливість втілити мрію не така вже й примарна. Однак, щоб стати космонавтом, треба докласти великих зусиль.

    Загалом, існує три основні спеціалізації космонавтів:
Космонавт-випробувач – пілот космічного корабля. Його завданнями є: пілотування літального апарату, зліт, посадка, координація роботи всіх систем і дій екіпажу. Космонавти-випробувачі набираються серед військових льотчиків.

Космонавт-інженер – спеціаліст, який обслуговує технічні системи корабля, координує перед і після польотну підготовку літального апарату, бере участь у розробці і випробуванні нових технічних систем. Під час польоту виконує всі необхідні ремонтні роботи.

Космонавт-дослідник, який відповідає за стан здоров’я членів екіпажу, проводить експерименти, досліджує поведінку живих організмів в умовах невагомості. Космонавти-дослідники обов’язково включаються до складу тривалих експедицій.

    Вимоги до посади:
1)вища технічна, медична або біологічна освіта у спеціальних профільних навчальних закладах (найкраще здобути спеціальність «космонавтика», «біологія» або «фізика»);
2)досвід роботи в космічній галузі;
3)бути громадянином космічної держави;
4)вільно володіти англійською мовою;
5)мати міцне фізичне та психічне здоров’я;
6)мати 100% зір;
7)відсутність шкідливих звичок;
8)мати сильний характер, лідерські якості, аналітичне мислення, наполегливість та витривалість;
9)бути готовим до надзвичайних ситуацій;
10)бути стресостійким та вміти швидко приймати рішення в нестандартних ситуаціях.

  Професія космонавта досить небезпечна, пов’язана з ризиком, передбачає великі навантаження на організм. Довга і наполеглива підготовка з безліччю випробувань перед першим польотом. Космічні польоти тривалі в часі, а це передбачає довгу розлуку з сім’єю та друзями. Можливий варіант, що полетіти в космос випаде лише раз. Космонавти рано виходять на песнію.

    Леонід Каденюк був першим і поки що єдиним космонавтом незалежної України. Він вписав своє ім’я в історію України та світу.

-Леонід Костянтинович, Ви з самого дитинства мріяли полетіти в космос або це все-таки сталося спонтанно?

-Це думка прийшла до мене в той самий день, коли Юрій Олексійович Гагарін вперше полетів в космос. Мені тоді було десять років. Цей день я і вважаю днем ​​народження моєї мрії. І не тільки моєї, а, як відомо, мільйонів моїх ровесників. Для мене перший політ людини в космос був не тільки подією планетарного масштабу, він мав вселенське значення. Адже на одній з планет цивілізація нарешті зуміла створити технічні засоби, за допомогою яких подолала гравітацію своєї планети і вирвалася в космос. Я завжди кажу, що життя людини починається з мрії. Не обов'язково мріяти стати космонавтом. Можна мріяти про будь-якій професії. У кожного своє призначення. З власного досвіду знаю, що бажання чогось досягти дуже допомагає долати труднощі. Завдяки цій мрії я закінчив школу зі срібною медаллю, отримав прекрасну освіту, полетів в космос. Пам'ятаю, як після космічного польоту корабель «Колумбія», пробігши по посадковій смузі, зупинився. В той момент я раптом зрозумів: все, мрії більше немає - я був в космосі.

-В одному з інтерв'ю Ви вже говорили, що НЛО не бачили. А все-таки вірите Ви в них? Сьогодні багато говорять про те, що позаземні цивілізації, безумовно, існують. Думати по-іншому означало б повертатися до тих часів, коли люди вважали, що Земля - центр світобудови. Як ви вважаєте?

-Мене так часто запитують, чи бачив я НЛО, що я вже шкодую, що не бачив. Я не заперечую їх існування, оскільки дуже вже багато свідків, не тільки бачили їх, але і нібито мали контакт з ними. Я вірю в існування позаземних цивілізацій. Але до тих пір, поки ми не налагодимо з ними контакт, це залишиться лише припущенням.

-Яке найсмачніше блюдо на борту корабля, якщо ці страви взагалі можна назвати смачними? А яке блюдо або продукт Ви віддаєте перевагу на Землі?

-Перед польотом кожному з членів екіпажу дали можливість спробувати всю їжу, яка була в «космічному меню» NASA. Тобто ми могли вибрати те, що кожному з нас сподобалося найбільше або було більш-менш придатним для вживання. Були і смачні страви. Але в основному такі, що на Землі я б їх не їв, а в космосі діватися нікуди - доводиться. У земних умовах я вважаю за краще нашу українську кухню: борщ, вареники, буковинські голубці. А взагалі, для мене немає такої їжі, яку я не їм тільки тому, що вона мені не подобається.

-Що найстрашніше в космосі?

-Найстрашніше - це коли людина не може перебороти свій страх. Адже страх - природне почуття. Але мужня людина - це той, хто в змозі свій страх перебороти. Небезпека переслідує космонавта протягом усього польоту: під час старту, в самому космосі і при поверненні на Землю. Тому напруга в польоті постійне. Головне - вміти з цим справлятися. Іноді, захопившись роботою, наглядом Землі і космосу, побутовими проблемами, забуваєш про те, що ти знаходишся в небезпечному космічному польоті. Умовно в такі хвилини небезпеки наче й немає. І працюється спокійно.

Немає коментарів:

Дописати коментар