Робота на якій потрібно жертвувати власним життям
Автор невідомий
Охоронець - людина, що пройшла необхідну підготовку і отримала спеціальні знання та навички для забезпечення безпеки та фізичної охорони приміщення або об'єкта. Професія охоронця одна з найдавніших. Перші охоронні відділення з'явилися в другій половині ХIХ в. Адже в усі часи були люди, які прагнули збагатитися за рахунок інших, відібравши у них майно або гроші. Тому були і люди, які охороняли особисті або державні цінності. Найчастіше це була прерогатива солдат. Але існували і найманці, до послуг яких вдавалися рабовласники, торговці, феодали. Наприклад, у Японії життя вельмож і їх володіння охороняли самураї, середньовічні воїни, професією яких була охорона.
–Ви з дитинства мріяли охороняти Президента?
Так. Мій батько – військовий. Він багато розповідав про управління, яке займалось охороною вищих посадових осіб. Мені були цікаві ці його розповіді, тому коли прийшов час, про вибір професії питання не стояло.
–Був момент, коли всередині клацнула думка "Я – молодець, мені є чим пишатись"?
Оцей "клац" відбувся, коли я потрапив до Служби безпеки президента. Саме в окремий підрозділ, який існує в структурі Управління державної охорони .
–Як ви визначаєте небезпеку у натовпі?
Тут уже потрібно бути психологом. Людину може викрити поведінка. Вона може бути вдягнута не по погоді, щоб заховати якусь вогнепальну зброю. Людина у чорному плащі та капелюсі влітку, коли температура сягає 28 градусів, викликає певні підозри.
Вищого рівню вогнева підготовка. Спортивна підготовка – це і плавання, і рукопашний бій, і зимові види спорту обов’язково. Ми маємо супроводжувати першу особу постійно – він на воді і ми на воді, тому ми маємо добре плавати. Президент катається на лижах – ми маємо супроводжувати його на лижах.
–У яких навичках особисто Ви є найкращим?
Я з 9 років займаюсь східними єдиноборствами – це моя фішка. Я добре себе почуваю на татамі.
–Правда, що охоронець, у першу чергу, працює головою, бо м’язи можна накачати, а уміння думати має бути від початку?
Звичайно. Перед тим, як потрапити до УДО, кандидат має пройти спеціальний відбір. По-перше, це – перевірка стану здоров’я. По-друге, спеціальні тести на уяву, пам'ять, мислення, на здатність швидко оперувати великою кількістю інформації. Без цього неможливо професійно працювати.
–Як виглядає Ваш робочий день?
Десь о 7 годині ранку всі військовослужбовці готуються до робочого дня, вивчають програму. Кожний день – це різна програма, програма президента робоча. Робочий день триває добу. Крім того багато часу та уваги ми приділяємо різним тренуванням.
–Що вам більше подобається у роботі?
Мені подобається, що кожен день – абсолютно різний. З кожного дня можна винести новий досвід. Якісь цікаві зустрічі чи незаплановані відрядження можуть статись у будь-який момент. І під час цих відряджень можна зустріти багато цікавих людей.
Немає коментарів:
Дописати коментар